QR 540 F Konnektör

10673

QR 540 F Konnektör Nasıl Takılır?

QR540 F konnektör takmak ve dikkat edilmesi gerekenler.

QR540 F konnektör nasıl takılır? elimden geldiği kadar resimlerle anlatmaya çalışalım.
Soldaki resimde görüldüğü gibi TRUNK 540 kabloyu temiz ve düz bir şekilde kesiyoruz.
Dış ekran alüminyum olduğu için ben falçete ile canlı uca kadar düzgün bir şekilde daire kesiyorum daha sonra dört biryanına esneterek orta canlı ucu kırıyorum.
Not: kablo açacak ile açtığımda canlı uç dışarı çıkınca kırık olduğu için yan keski ile kesiyorum ve açacak ile kesilen payı için tekrar açıyorum.
Şimdi soldaki resimdeki gibi TRUNK 540 kablo açacağı ile açmaya başlıyoruz.
Not: açacağı az bir kuvvetle iterek saat yönüne çeviriyoruz.
Soldaki resimdeki gibi düzgün bir şekilde kablonun açıldığını gösteren içindeki köpük, dış ekran ve kaplama kesildiğini görüyoruz.
Not: orta canlı uç dış ekrandan belli bir ölçüye çıkana kadar kablo açacağı açmaya devam edecek yeteri kadar açıldığında artık kendisi ilerlemeyi kesecek, ilerlemeyi kesildiğinde yine saat yönüne çevirerek geri çekiniz.
Not: canlı uç kırdığımız için ucundan yan keski ile keserek tekrar açınız kesilen yapı tekrar açacaktır.
Soldaki resimdeki gibi kablomuzu açtık.
Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi canlı uç dışı köpük kaplı bu köpüğü metal hiçbir şeyle kazımamanızı öneriyoruz.
Soldaki resimdeki gibi özel plastik ağızlı bunun için yapılmış aleti kullanmanız önemle önerilir.
Not: çok dibe kadar temizlemeye gerek yok çünkü kullanılacak bölümü baş tarafta bir kaç cm yerdir.
Bu kablo ile uzun mesafeden sinyal taşıyorsunuz demektir bu yüzden kurallara uyarak hiçbir sinyal kaybına neden olacak şeyler yapılmaması gerekir.
Soldaki resimde gördüğünüz gibi canlı ucu temizledik.
Soldaki resimdeki gibi şimdi dış kaplama soyucu ile soyuyoruz.
Not: Bu kaplama soyucu kendisi yeterli mesafeyi soyuyor buna uynanız kesinlikle öneriyorum, eğer bu kurala uymayıp daha kısa seviyede soyup QR 540 F konnektör takarsanız kablonun orta canlı ucu konnektöre geçmyeceği için sinyal almanız mümkün olmayacak yada çok kötü bozuk bir spektrum görmenize neden olacak ve bu hatayı QR 540 F konnektör sökmeden göremezsiniz bundan dolayı sonuna kadar açıldığında emin olmanızda fayda olacaktır.
Soldaki resimdeki gibi TRUNK 540 kablomuz QR 540 F konnektör takmaya hazır.
Soldaki resimdeki gibi QR 540 F konnektörü 3 parçaya ayırıyoruz resimdeki gibi1. parça kabloya geçiriyoruz 2. parça yanı orta parça bu çok önemli kablonun kaplaması soyulan yere tam geçtiğinden emin olduktan sonra birinci parça olan kablo üzerindeki orta parça çıkmamasına dikkat edenerek kabloya doğru iterek iki parçayı sıkıştırıyoruz elle mümkün olduğunca.
Şimdi soldaki resimdeki gibi 3. parçayı TRUNK kablonun canlı ucu içine geçerek sıkıştırıyoruz.
Soldaki resimdeki gibi TRUNK 540 kabloya QR 540 F konnetörü takmış olduk ve kurallara uyduk ise sorunsuz çalışacağından emin olabilirsiniz.
QR 540 F konnektörler Dışı F uçlu, F aralı uçlu ve yer splitterlerinde kullanılan iğneli uçlu olarak satılmaktadır kullanacağınız yere göre farklı QR F konnektörleri takabilirsiniz.

Eğer nemli zeminde kullanıyorsanız anahtarla iyicene sıkmanızı öneririm.

Resimler bizzat kendim taktığım QR 540 F konnektörlerden çektiğim resimlerdir.
Saygılarımla
Adem GENÇ
10673

UZAYSAT Hakkında

2000 Yılından beri Toplu Konutlara, Villalara, Rezidanslara, Home Ofislere, Hotellere, Hastanelere inşa aşamasında veya daha sonra eksikleri giderme ya da revize etme (IF) Merkezi Uydu Anten Sistemleri, (RF) Dijital ve veya Analog Headend Sistemleri, (CCTV) Güvenlik Kamera Sistemleri, (ICS) İnterkom Görüntülü Kapı Konuşma Sistemleri, (FAS) Yangın İhbar Sistemlerini profesyonel ekibi ile kuruyor ve bakımını yapıyor.

Hizmet Bölgelerimiz

Tüm Türkiye’ye RF Headend QAM Dijital ve veya Analog sistemleri, Merkezi Uydu Anten sistemleri, Güvenlik kamera sistemleri, İnterkom görüntülü kapı konuşma sistemleri, Yangın İhbar sistemleri büyük projeler toplu konutlar, villalar, hastaneler, hoteller, rezidanslara hizmet veriyoruz. Küçük projeler için sadece İstanbul’da hizmet verebiliyoruz.

İletişim Bilgilerimiz

Yetkili :  Adem GENÇ
Telefon :  +90 542 234 48 50
E-posta :  uzaysat@uzaysat.com
Adres :  Kartaltepe Mh Belediye Cd
 Limanoğlu İş Mrkz No: 3 / 23
 Sefaköy - K.çekmece / İST
Form :  Formdan Mesaj Gönder

Sitemize nasıl ulaştınız?

Websitemize nereden ulaştınız?

Sitemizi beğendiniz mi?

Websitemizi beğendiniz mi?

Ara