Sabit Çanak Anten TV Sistemleri

11115
HITS

Sabit Çanak Anten Sistemleri


Sabit çanaklar sitemi ve diseqc bağlantısı.

Sabit çanaklarda diseqc bağlama şemaları aşağıdadır. Eğer sizde analog receivery var yanına dijital receivery alacaksınız ikisi bir arada çalışır mı diye soruyorsanız cevap çalışır nasıl çalışır bütün dijital receivery ler tek girişi var ve o girişin altında out çıkışı var bu çıkıştan alıp analog girişine bağlayabilirsiniz ama diseqc A girişine bağladığınız uyduyu seyredersiniz bu uyduda türksat uydusu olacak, diseqc in B,C,D veya 2,3,4 girişlerdeki analog yayınları seyredemezsiniz illa seyredeceğim diyorsanız LNB den gelen birer kablolara 1/2-950/2050 MHZ splıtırlerle bölerek her kabloyu 2 tane yaparak birer uçlarını analog receivery bağlayın eskiden nasıl bağladıysanız diğer kalan uçları ise diseqc e bağlayın diseqc ten out çıkışını dijital receivery e bağlayın ve seyredin. NOT: receivery lerin biri açıkken diğeri kapalı olacak. Hangi uydular hangi kanallar var görmek için Uydu TV Frekans bölümünü ziyaret edin.


 

Tek çanak sistemiTek Çanak Sistemi

Soldaki resim bir çanaktan bir receivery bağlama şeması receivery ne olursa olsun. Yine eksik ve anlaşılmayan bir şey varsa lütfen UZAY Forum'a yazın.

 

 

Çift çanak sistemi


Çift Çanak Sistemi
Sağdaki resim iki çanaktan bir receivery ve 2/1 diseqc e bağlama şeması bu sistemde receivery in diseqc özelliği olması lazım dijital receivery lerde hepsinde diseqc özelliği var yalnız eski analog receivery lerde diseqc özelliği yok. Yine eksik ve anlaşılmayan bir şey varsa lütfen UZAY Forum'a yazın.

 

 

 

 


 

                                                                                                                                                Üç çanak sistemi
Üç Çanak Sistemi
Soldaki resim üç çanaktan bir receivery ve 4/1 diseqc e bağlama şeması ve diseqc in bir ucu boşta istenildiğinde bir çanak daha bağlanabilir. bu sistemde receivery in diseqc özelliği olması lazım dijital receivery lerde hepsinde diseqc özelliği var yalnız eski analog receivery lerde diseqc özelliği yok. Yine eksik ve anlaşılmayan bir şey varsa lütfen UZAY Forum'a yazın.

 

 

 

 

 
Dört çanak sistemi

Dört Çanak Sistemi
Sağdaki resim dört çanaktan bir receivery ve 4/1 diseqc e bağlama şeması bu sistemde receivery in diseqc özelliği olması lazım dijital receivery lerde hepsinde diseqc özelliği var yalnız eski analog receivery lerde diseqc özelliği yok. eğer dört çanaktan daha fazla bağlamak için receivery nizin 12 volt swich çıkışı olması gerekiyor bu çıkış varsa sekiz çanak bağlayabilirsiniz gereken malzeme bir adet 12 volt swich iki adet 4/1 diseqc gerekenler doğrusu buna gerek yok bu kadar çanak takacağına motorlu çanak takmak daha mantıklı. Yine eksik ve anlaşılmayan bir şey varsa lütfen UZAY Forum'a yazın.

 

 

 

 

Saygılarımla
Adem GENÇ

UZAYSAT Hakkında

2000 Yılından beri Toplu Konutlara, Villalara, Rezidanslara, Home Ofislere, Hotellere, Hastanelere inşa aşamasında veya daha sonra eksikleri giderme ya da revize etme (IF) Merkezi Uydu Anten Sistemleri, (RF) Dijital ve veya Analog Headend Sistemleri, (CCTV) Güvenlik Kamera Sistemleri, (ICS) İnterkom Görüntülü Kapı Konuşma Sistemleri, (FAS) Yangın İhbar Sistemlerini profesyonel ekibi ile kuruyor ve bakımını yapıyor.

Hizmet Bölgelerimiz

Tüm Türkiye’ye RF Headend QAM Dijital ve veya Analog sistemleri, Merkezi Uydu Anten sistemleri, Güvenlik kamera sistemleri, İnterkom görüntülü kapı konuşma sistemleri, Yangın İhbar sistemleri büyük projeler toplu konutlar, villalar, hastaneler, hoteller, rezidanslara hizmet veriyoruz. Küçük projeler için sadece İstanbul’da hizmet verebiliyoruz.

İletişim Bilgilerimiz

Yetkili :  Adem GENÇ
Telefon :  +90 542 234 48 50
E-posta :  uzaysat@uzaysat.com
Adres :  Kartaltepe Mh Belediye Cd
 Limanoğlu İş Mrkz No: 3 / 23
 Sefaköy - K.çekmece / İST
Form :  Formdan Mesaj Gönder

Sitemize nasıl ulaştınız?

Websitemize nereden ulaştınız?

Sitemizi beğendiniz mi?

Websitemizi beğendiniz mi?

Ara