Hattan Beslemeli RF Sistemi

Hattan Beslemeli RF Sistemi

Hattan beslemeli sistem nedir? 

Ana hat üzerinde kullanılacak Amplifierin beslemeleri tek noktadan yapmak için kullanılır. 

Hat üzerinden beslenen Amplifierler ayrı özel Amplifierdir. 

Örnek verecek olursak 30 bloklu bir sitemiz olduğunu varsayalım. Birinci bloktan yayını çıktık. Her bloğa birer Amplifier koyarak 30. bloğa kadar sinyali taşımış olduk. Ancak arada bir bloğun elektriğinin kesildiğini varsayalım. Bu bloktan sonrasına bloklarda elektrik olmasına rağmen sinyal gitmez.

İşte bu tip sorunları ortadan kaldırmak için yayının üretildiği yerde elektrik varsa tüm bloklarda sinyal var demektir ve elektriği olan blok yayını izler. 

Ana hat Amplifierlerin dışında blokların kendi Amplifierleri vardır. Bu Amplifierler blok elektriği ile çalışır. Blokta elektrik yoksa zaten TV’ler çalışmaz demektir. 

Power Inserter ile başlangıç hattına 48 volt Anternatif akım enerji verilir ve ana hat üzerinde kullanılacak Tap ve Splitter AC akım geçirenlerin kullanılması gerekir. 

Bu sistemi kurarken hatta enerji vermeden önce tüm kablo kesme işinin, F konnektör takma işinin ve bağlantılarının yapılması gerekir. Eğer kısa devre olursa Power Inserter’da sigorta atar veya aradaki cihazlar zarar görebilir, dikkat etmek gerekir. 

Test seviye ayarları için zorunlu sökülmesi gereken kablolar olacaktır. Çok dikkatli olarak kısa devre yaptırmadan söküp takmak gerekiyor.Saygılarımla
Adem GENÇ

Tarih

19 Kasım 2016

Tags

Hattan Beslemeli RF Sistemleri

UZAYSAT Hakkında

2000 Yılından beri Toplu Konutlara, Villalara, Rezidanslara, Home Ofislere, Hotellere, Hastanelere inşa aşamasında veya daha sonra eksikleri giderme ya da revize etme (IF) Merkezi Uydu Anten Sistemleri, (RF) Dijital ve veya Analog Headend Sistemleri, (CCTV) Güvenlik Kamera Sistemleri, (ICS) İnterkom Görüntülü Kapı Konuşma Sistemleri, (FAS) Yangın İhbar Sistemlerini profesyonel ekibi ile kuruyor ve bakımını yapıyor.

Hizmet Bölgelerimiz

Tüm Türkiye’ye RF Headend QAM Dijital ve veya Analog sistemleri, Merkezi Uydu Anten sistemleri, Güvenlik kamera sistemleri, İnterkom görüntülü kapı konuşma sistemleri, Yangın İhbar sistemleri büyük projeler toplu konutlar, villalar, hastaneler, hoteller, rezidanslara hizmet veriyoruz. Küçük projeler için sadece İstanbul’da hizmet verebiliyoruz.

İletişim Bilgilerimiz

Yetkili :  Adem GENÇ
Telefon :  +90 542 234 48 50
E-posta :  uzaysat@uzaysat.com
Adres :  Kartaltepe Mh Belediye Cd
 Limanoğlu İş Mrkz No: 3 / 23
 Sefaköy - K.çekmece / İST
Form :  Formdan Mesaj Gönder

Sitemize nasıl ulaştınız?

Hiçbirşey Bulunamadı!

Sitemizi beğendiniz mi?

Hiçbirşey Bulunamadı!

Ara